Language

VPN klienta iestatīšana datorā

Pieteikuma forma

E-pasts uz kuru nosūtīt konfigurācijas datus.


LiepU IT centrs piedāvā iespēju darbiniekiem, pasniedzējiem un studentiem iegūt piekļuvi LiepU tīklam izmantojot VPN (virtuālais privātais tīkls) pakalpojumu, lai nodrošinātu pieeju abonētajām datubāzēm, tīkla (Samba) diskiem vai citiem LiepU iekšējā tīkla resursiem.

Uzstādīšanas instrukcija

Lai izmantotu VPN savienojuma priekšrocības, ir nepieciešams uzstādīt programmatūru, kas automatizēti veiks datora konfigurāciju savienojuma izveidei.

Lejupielādēt VPN klientu.  Lejupielādēt to no izstrādātāja mājaslapas

Uzstādīšanas soļi Windows vidē ir ierasti:

  1. Lejupielādējam uzstādīšanas lietotni.
  2. Startējam to, akceptējam nosacījumus, izvēlamies lietotnes atrašanās vietu un obligāti apstiprinām jauna tīkla adaptera uzstādīšanu.

Uzstādīšanas lietotnes ekrānšāviņi:

Akceptējam nosacījumus

Uzstādam norādītājā vietā

Spiežam pogu “Install”

Pabeidzam uzstādīšanu


Pēc klienta uzstādīšanas, uz darba virsmas un/vai lietotņu sarakstā parādīsies jauna lietotnes ikona. To startējam un pirmajā startēšanas reizē jāpievieno konfigurācijas fails, kas tiks nosūtīs uz norādīto e-pastu elektroniskā pieteikuma formā. (katrs pieteikums tiks izskatīts manuāli un konfigurācijas fails nosūtīts periodā līdz divām darba dienām).

Lai importētu konfigurācijas failu, atveriet lietotni un spiediet uz pogas “Import Profile”. Izvēlieties failu ar *.tar paplašinājumu. Kad konfigurācijas profils būs veiksmīgi pievienots, izvēlnē (trīs horizontālas svītras) spiediet pogu “Connect”. Nepieciešamības gadījumā ievadiet arī PIN kodu, kas tika nosūtīts e-pastā kopā ar konfigurācijas failu.

Savienojuma izveides brīdī lietotnes ikona uzdevumu joslā iekrāsosies gaišākā krāsā (skat. ekrānšāviņus). Tas nozīmē, ka dators ir sagatavos darbam ar LiepU interneta resursiem.

VPN klienta ekrānšāviņi:


Papildinformācija:

Kas ir VPN?

VPN klienta uzstādīšana macOS un Linux vidēs.

Sānu sadaļa