Language

VPN klienta iestatīšana datorā

Konfigurācijas faila iegūšana autorizējoties ar MS Office 365

1. Dodieties uz vietni pritunl.liepu.lv. Šo saiti atverot Jums parādīsies mājaslapa, kurā būs jāautorizējas  ar Jūsu e-pastu un paroli;

2. Spiediet “Sign in with Azure”;

3. Pārvirzītajā logā autorizējieties ar saviem MS Office 365 autorizācijas datiem;

4. VPN profila saskarnē ievadām sev piemērotu PIN un spiežam uz pogu “Change PIN”;

 

5. Pēc tam spiežam pogu “Show more”;

 

6. Spiežam pogu “Download Profiles”, lai lejupielādētu konfigurācijas profilu, kurš tiks importēts klientā.

 


Animēta GIF datne. Atveriet to jaunā cilnē

 


LiepU IT centrs piedāvā iespēju darbiniekiem, pasniedzējiem un studentiem iegūt piekļuvi LiepU tīklam izmantojot VPN (virtuālais privātais tīkls) pakalpojumu, lai nodrošinātu pieeju abonētajām datubāzēm, tīkla (Samba) diskiem vai citiem LiepU iekšējā tīkla resursiem.

Uzstādīšanas instrukcija

Lai izmantotu VPN savienojuma priekšrocības, ir nepieciešams uzstādīt programmatūru, kas automatizēti veiks datora konfigurāciju savienojuma izveidei.

Lejupielādēt VPN klientu.  Lejupielādēt to no izstrādātāja mājaslapas

Uzstādīšanas soļi Windows vidē ir vienkārši:

  1. Lejupielādējiet pašu klienta uzstādīšanas lietotni.
  2. Startējam to, akceptējam nosacījumus, izvēlamies lietotnes atrašanās vietu un obligāti apstiprinām jauna tīkla adaptera uzstādīšanu.

Uzstādīšanas lietotnes ekrānšāviņi:


Pēc klienta uzstādīšanas, uz darba virsmas un/vai lietotņu sarakstā parādīsies jauna lietotnes ikona. To startējam un pirmajā startēšanas reizē jāpievieno konfigurācijas fails, kas tiks nosūtīts uz norādīto e-pastu elektroniskā pieteikuma formā. (katrs pieteikums tiks izskatīts manuāli un konfigurācijas fails nosūtīts periodā līdz divām darba dienām).

Lai varētu importēt konfigurācijas failu, atveriet lietotni un spiediet uz pogas “Import Profile”. Izvēlieties failu ar *.tar paplašinājumu. Kad konfigurācijas profils būs veiksmīgi pievienots, izvēlnē (trīs horizontālas svītras) spiediet pogu “Connect”. Nepieciešamības gadījumā ievadiet arī PIN kodu, kas tika nosūtīts e-pastā kopā ar konfigurācijas failu.

Savienojuma izveides brīdī lietotnes ikona uzdevumu joslā iekrāsosies gaišākā krāsā (skat. ekrānšāviņus). Tas nozīmē, ka dators ir sagatavos darbam ar LiepU interneta resursiem.

VPN klienta ekrānšāviņi:

 


 

Papildinformācija:

Kas ir VPN?

VPN klienta uzstādīšana macOS un Linux vidēs.

Sānu sadaļa