Language

VPN klienta iestatīšana datorā

Doties uz https://e-biblioteka.liepu.lv/vpn

 

Uzstādīšanas instrukcija

Lai izmantotu VPN savienojuma priekšrocības, ir nepieciešams uzstādīt programmatūru, kas automatizēti veiks datora konfigurāciju savienojuma izveidei.

Lejupielādēt VPN klientu.  Lejupielādēt to no izstrādātāja mājaslapas

Uzstādīšanas soļi Windows vidē ir vienkārši:

  1. Lejupielādējiet pašu klienta uzstādīšanas lietotni.
  2. Startējam to, akceptējam nosacījumus, izvēlamies lietotnes atrašanās vietu un obligāti apstiprinām jauna tīkla adaptera uzstādīšanu.

Uzstādīšanas lietotnes ekrānšāviņi:


Pēc klienta uzstādīšanas, uz darba virsmas un/vai lietotņu sarakstā parādīsies jauna lietotnes ikona. To startējam un pirmajā startēšanas reizē jāpievieno konfigurācijas fails, ko iespējams iegūt pašapkalpošanās portālā https://pritunl.liepu.lv autorizējoties ar MS Teams autorizācijas datiem.

Lai varētu importēt konfigurācijas failu, atveriet lietotni un spiediet uz pogas “Import Profile”. Izvēlieties failu ar *.tar paplašinājumu. Kad konfigurācijas profils būs veiksmīgi pievienots, izvēlnē (trīs horizontālas svītras) spiediet pogu “Connect”. Nepieciešamības gadījumā ievadiet arī PIN kodu, kas tika nosūtīts e-pastā kopā ar konfigurācijas failu.

Savienojuma izveides brīdī lietotnes ikona uzdevumu joslā iekrāsosies gaišākā krāsā (skat. ekrānšāviņus). Tas nozīmē, ka dators ir sagatavos darbam ar LiepU interneta resursiem.

VPN klienta ekrānšāviņi:

 


 

Papildinformācija:

Kas ir VPN?

VPN klienta uzstādīšana macOS un Linux vidēs.

Sānu sadaļa