Language

Elektroniski parakstītu dokumentu (*.edoc un *.pdf) atvēršana un pārbaudīšana

Lai pasniedzējs varētu atvērt elektroniski parakstītus dokumentus, nav nepieciešams būt e-paraksta īpašniekam vai papildus datorā instalēt kādas lietojumprogrammas vai aplikācijas. Vispirms, studenta atsūtītos elektroniski parakstītos dokumentus, saglabā datorsistēmā sev zināmā vietā. Piemēram, datora darbvirsmā izveidotā mapē EDOC – skatīt 1. attēlu.

1.attēls

 

Kad elektroniski parakstītie dokumenti ir saglabāti datorā, tad nākošais solis ir tos atvērt un pārbaudīt. Lai to izdarītu ir jāatver jebkura interneta vietņu pārlūkprogramma, piemēram, Google Chrome vai cita. Pārlūkprogrammā jāatver interneta adrese https://www.eparaksts.lv/lv/ un jāizvēlas “Pārbaudīt” – skatīt 2. attēlu.

2.attēls

 

Tad, kad izvēlējāmies “Pārbaudīt”, ir jāizvēlas fails, spiežot uz “Izvēlēties failu”. Tālāk izvēlamies failu, kuru iepriekš saglabājām Darbvirsmas mapē “EDOC” – skatīt 3. attēlu.

3. attēls

 

Kad esam izvēlējušies elektroniski parakstītu dokumentu *.edoc vai *.pdf tad iepriekšminētā vietne nodrošina elektroniskā dokumenta atvēršanu – skatīt 4. attēlu.

4.attēls

 

Lai izgūtu no elektroniski parakstītā dokumenta failu, tad tas ir jālejupielādē – skatīt 5. attēlu.

5. attēls

 

Lai pārliecinātos par elektroniskā dokumenta autentiskumu, varat apskatīties sadaļu “JAU PARAKSTĪJUŠI” – skatīt 6. attēlu.

6. attēls

 

Sānu sadaļa