Language

E-pasta konfigurācija: Autoatbildētājs

LiepU e-pasta konfigurācijas iespējas lietotājiem jau ilgu laiku ļauj pašiem nomainīt paroli, uzlikt pāradresāciju un arī ieslēgt autoatbildētāju. Mēs biežāk izmantojam paroles maiņu un dažādu iemeslu dēļ arī pāradresāciju ( ja pārsūtam ienākošo e-pastu arī uz kādu citu sev zināmu adresi, tad tas nodrošina, ka jūsu e-pastiem būs vēl viena rezerves kopija. Tādā gadījumā Change your forward sadaļā ir jābūt atzīmētai “Deliver to the local mailbox.“). Retāk izmantota konfigurācijas iespēja ir autoatbildētājs, tāpēc šoreiz vēlos atgādināt par šo iespēju – Auto Response.

Auto Response ir ļoti noderīga tad, kad jūs dodaties, piemēram, atvaļinājumā vai arī jūsu e-pasts ir mainījies un vēlaties to paziņot citiem. Šī iespēja nodrošina to, ka e-pasta serveris automātiski izsūtīs atbildes ziņu uz jūms saņemtajiem e-pastiem. Turpmākajā daļā neliela pamācība kā ieslēgt autoatbildētāju.

a) Visa konfigurācija atrodas saitē https://padmin.liepu.lv/. Šo saiti atverot Jums parādīsies mājaslapa, kurā jāautorizējas  ar Jūsu e-pastu un paroli.

 

 

b) Kad esam veiksmīgi iegājuši konfigurēšanas sistēmā, Jums jāizvēlas sadaļu Auto Response. Šajā sadaļā arī konfigurēsim autoatbildētāju.

 

 


 

c) Konfigurācijas iespējas:

  1. Datumu diapozons.
  2. Ziņas izvēle.
  3. E-pasta virsraksts.
  4. Paziņojuma teksts.
  5. Ieslēgšanas poga (Change / Set away message), atslēgšanas poga (Remove away message) un arī poga, lai izietu no autoatbildētāja sadaļas (Exit).

d) Tad, kad esam ierakstījuši vajadzīgo paziņojumu, varam spiest pogu Change / Set away message. No šī brīža Jums būs pieslēgts autoatbildētājs. par to liecinās arī teksts virs pogām nākamreiz kad atvērsiet šo sadaļu.

 

Vajadzības gadījumā atslēgt šo iespēju varat uzspiežot uz pogas Remove away message.

E-pasta serveris šos automātiskos paziņojumus vienam adresātam nesūtīs katru reizi, kad saņemsiet no viņa e-pastu. Tas notiksies pirmajā reizē un pēc tam autoatbildētājs nosūtīs šim adresātam atbildi uz ienākošo e-pastu tikai pēc kāda intervāla.  Tas nozīmē, ka, intensīvi saņemot e-pastus no kāda cilvēka, šim adresātam paziņojums tiks nosūtīts pirmajā reizē un tad pēc kāda intervāla. Tāpēc ērti ir paziņojumā norādīt laiku, kurā nevarēsiet atbildēt uz e-pastu.

 

Sānu sadaļa